يکشنبه, 10 اسفند 1399
  • ساعت : ۱۲:۳۷:۳۵
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ 
  • کد خبر : ۱۹۷۴۷۰
برگزاری جلسه هم‌اندیشی درخصوص سند برنامه عملیاتی مركز نوسازی اداری و توسعه سرمایه انسانی

در راستای ایجاد همسویی و تطبیق استراتژیک عمودی و افقی برنامه‌های وزارتخانه، در قالب سند یکپارچه برای اجرای نظام برنامه‌ریزی وزارت امور اقتصادی و دارایی، با در نظر گرفتن برنامه‌های عملیاتی و کنترل و نظارت بهینه و مستندسازی آن، برگزاری جلسات هم‌اندیشی برای بحث و بررسی محورهای سند عملیاتی تهیه شده توسط مرکز نوسازی اداری و توسعه سرمایه انسانی در هفته گذشته برگزار شد.
اولین جلسه هم‌اندیشی در تاریخ 15/05/1399، با ریاست جناب آقای دکتر عسکری معاون محترم توسعه مدیریت و منابع و با حضور نمایندگان مراکز مسئولیت وزارتخانه با دبیرخانه‌ای مرکز نوسازی اداری و توسعه سرمایه انسانی تشکیل شده است.
در این جلسه جناب آقای دکتر عسکری به بیان اهداف کلان وزارتخانه در تدوین سند تلفیقی برنامه‌های راهبردی وزارت متبوع و توسعه منابع انسانی و به‌کارگیری ظرفیت‌های حداکثری در اجرای برنامه‌ها به طور سازمان یافته و تلاش برای بهبود محیط کار و آسایش همکاران و توسعه مدیریت منابع انسانی در سه محور برنامه‌ریزی، سرمایه انسانی و تعالی سازمانی، به تشریح این محورها بر اساس سند تهیه شده در مرکز نوسازی با عنوان سند راهکار (راهبران-کارکنان) و شعار: «توسعه نظام اقتصادي و ماليه در دست راهبران و كاركنان چابك، تيزبين و برنامه‌گراست» پرداختند.
در ادامه جناب آقای دکتر دلوریان‏زاده ریاست محترم مرکز نوسازی اداری و توسعه سرمایه انسانی، با معرفی سند این مرکز به عنوان یک الگوی پیشنهادی اسناد برنامه‌ای مراکز مسئولیت وزارتخانه، برای بحث و بررسی و توسعه در جلسات هم‌اندیشی پرداختند.
 همچنین ایشان با تشریح کامل مفاد سند پیشنهادی مرکز و فرم‌های برنامه‌ای آن، که با هدف دستيابي به نظام اداري مناسب و كارآمد با حفظ توسعه منابع انسانی مطلوب و متناسب با مأموريت‏ها، اهداف، راهبردها، تعهدات و تعیین شاخص‌هاي عملكردي كلان وزراتخانه ایجاد شده است، خواستار بررسی نمایندگان محترم شرکت‌کننده در جلسه برای تهیه اسناد مشابه در مراکز مسئولیت خود شدند.
شایان ذکر است جلسات بعدی هم‌اندیشی با هدف توسعه اسناد راهبردی وزارتخانه، به‌منظور تدوین یک نظام‌نامه مصوب کمیته راهبری و تولید اسناد راهبردی و عملکردی مراکز مسئولیت ادامه خواهد داشت.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.13.0
    V5.7.13.0